مد

چگونه طلق روسری درست کنیم؟ همراه با 3‌نکته کاربردی

چگونه طلق روسری درست کنیم؟ همراه با 3‌نکته کاربردی

طلق روسری یک ذوزنقه از جنس طلقی است که بین دو لایه‌ی شال یا روسری قرار می‌گیرد. به خاطر انعطاف‌پذیری به راحتی فرم سر را به خود میگیرد. در این حالت وقتی روسری را گره میزنید هم فرم نیم دایره ای زیبا و شکیل به خود میگیرد و هم روسری راحتتر روی سر میماند و فیکس میشود. به همین دلیل طلق‌روسری با نام فیکسر روسری هم شهرت دارد.

با استفاده از متریال بسیار ساده و دم دستی به راحتی می‌توانید دز منزل طلق روسری بسازی.

لوازم مورد نیاز:

  • طلق معمولی (یا عکس رادیوگرافی)
  • قیچی
  • خودکار
  • تکه ای لایی چسب (لایی چسب ضروری نیست اما اگر می‌خواهید طلق مات باشد و از زیر روسری برق نزند باید به آن لایی چسب اتو کنید)

آموزش ساخت طلق یا فیکسر روسری

  1. ابتدا الگوی مورد نظر را روی تلق بکشید.این الگو میتواند حالت هلالی یا ذوزنقه ای داشته باشد که بستگی به سلیقه‌ی شما دارد.
  2. بعد از طراحی الگو با قیچی آن را ببرید. (نکته: بهتر است از قیچی پارچه برای بریدن طلق استفاده نکنید. چراکه بریدن طلق و کاغذ و مقوا باعث کند شدن قیچی می‌شود)
  3. اگر میخواهید طلق حجاب شما مات باشد، لایی حریر را ببرید و روی طلق بگذارید و اتو کنید. (نکته: اتو را در حالت خشک قرار دهید)

همچنین دقت کنید که دمای اتو بیش از حد بالا نباشد چراکه باعث آب شدن لایی می‌شود. لایی ذوب شده به سطح زیر اتو می‌چسبد و آن لا کثیف میکند.

ویدیو آموزش ساخت طلق حجاب

طلق روسری بسازیم یا بخریم؟

اگر امکانات ساخت طلق روسری را در دسترس دارید میتوانید به راحتی خودتان فیکسر روسری بسازید اما اگر امکانات مهیا نیست و یا وقت برای انجام این کار ندارید میتوانید برای خرید طلق یا فیکسر روسری به وب‌سایت رازگالری مراجعه بفرمایید.

طلق روسری در دو رنگ مشکی برای روسری های تیره و رنگ سفید برای روسری‌های روشن تولید و عرضه میشود.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *