مد

طلق روسری(فیکسر روسری) چیست و از کجا تهیه کنیم؟

هر آنچه که می‌خواهید درباره‌ی طلق یا فیکسر روسری بدانید در این مقاله آورده شده است. خانم های محجبه و شیک پوش بر صاف ایستادن لبه‌ی روسری خود حساس هستند.چراکه این مساله به مرتب بودن استایل و ظاهر شما کمک بسزایی می کند. اما متاسفانه بعضی از روسری‌ها به تنهایی امکان صاف ایستادن را ندارند. بنابراین نیاز است به کمک طلق روسری به هلالی ایستادن لبه‌ی آنها روی سر کمک کنیم. در ادامه با انواع طلق روسری و چگونگی استفاده از آن آشنا میشویم.

تلق روسری چیست؟

طلق روسری یک ذوزنقه از جنس طلق است که بین دو لایه‌ی شال یا روسری قرار می‌گیرد. به خاطر انعطاف‌پذیری به راحتی فرم سر را به خود میگیرد. در این حالت وقتی روسری را گره میزنید هم فرم نیم دایره ای زیبا و شکیل به خود میگیرد و هم روسری راحتتر روی سر میماند و فیکس میشود.به همین دلیل طلق روسری با نام فیکسر روسری هم شهرت دارد.

انواع طلق روسری

  • طلق روسری شیشه ای :

طلق روسری(فیکسر روسری) شیشه ای اولین نوع طلق های بازار هستند. در ابتدا مورد استقبال قرار گرفتند اما بزودی نقاط ضعف آنها نمایان شد و نوع جدیدی از تلق ها به بازار آمد.مهمترین نقطه ضفع این تلق آن است که طلق های شیشه ای از زیر روسری برق میزندد و نمایان میشوند.

  • طلق روسری مات یا لایی دار:

طلق روسری(فیکسر روسری) مات، یک لایه لایی روی آنها چسبانیده شده است. بنابراین از زیر روسری پیدا نمیشوند و برق نمیزنند.طلق های لایی دار در دو رنگ سفید و مشکی عرضه میشوند تا با روسری های رنگ روشن و تیره قابل استفاده باشند. به خاطر پارچه ای بودن لایی روی روسری بهتر فیکس میشوند.

اگر میخواهید بدانید فیکسر روسری را از کجا تهیه کنید جواب سوال شما نزد ماست. برای خرید تلق روسری می توانید به فروشگاه اینترنتی رازگالری مراجعه کنید.

تلق روسری را در خانه بسازم یا تهیه کنم؟

شما میتوانید در منزل طلق روسری بسازید. اما به چند دلیل به شما توصیه مکنیم طلق‌های موجود در بازار را تهیه کنید:

  1. برش تلق در منزل بوسیله‌ی قیچی یا سایر لازم برنده‌ی خانگی باعث ایجاد لبه‌ها تیز و برجسته میشود که ممکن است روسری را نخ‌کش کند و به آن آسیب بزند.
  2. برای ساخت تلق لایی دار مات اگر دمای اتو را به اندازه‌ی مناسب تنظیم نکنید ممکن است لایی ذوب شود و صفحه‌فلزی زیر اتو را کثیف کند و به آن بچسبد.

اگر میخواهید در منزل و خودتان طلق روسری بسازید آموزش ساخت طلق روسری را مشاهده کنید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *