مد

چگونه باحجاب شیک باشیم؟

چگونه باحجاب شیک باشیم؟

چگونه با حجاب و شیک باشیم؟امروزه استایل های زیبایی زیادی وجود دارد که برای دختر خانم های محجبه که دغدغه ی شیک پوشی دارند مناسب است. شما میتوانید از این استایل های شیک و ظریف که به دقت باهم ست شده ایده بگیرید و با رعایت چند نکته ساده استایل منحصربفرد و شیک خود را داشته باشید. در ادامه به این نکات کاربردی اشاره خواهیم کرد.

کجا چی بپوشم؟

نخستین نکته این اسـت کـه: به کجا میرویم؟ انتخاب پوشش متناسب با مکان و مناسبت باعث میشود استایل شما بیش از پیش چشم نواز و شیک به نظر بیاید. انتخاب پوشش مناسب با موقعیت علاوه بر زیبایی در استایل باعث بالارفتن اعتماد به نفس شما میشود.

مجلسی یا اسپرت

از پوشیدن لباس های پر زرق و برق ، عبا یا کفش پاشنه دار در مراسم روز خودداری کنید و از طرفی پوشیدن لباس های اسپرت را در مراسم شب و مراسم رسمی کنار بگذارید.

هنگام ورزش

لباسی انتخاب کنید کـه بشما اجازه ي فعالیت آزادانه دهد. اگر ورزش گروهی انجام می‌دهید بهتر اسـت زیر یونیفورم تیم تان، تیشرت بلند و شلوار بپوشید. یک پوشش موی ورزشی تهیه کنید کـه روی سر فیکس شود و مانع عملکرد شما نباشد .مقنعه ی زیر شالی استرج انتخاب اکثر خانم های ورزشکار محجبه است.

سبک خود را داشته باشید

پایبندی به سبک و نوع خاصی از پوشش به شما کمک میکند در آن خبره شوید ، همه شما را با آن سبک بشناسند و استایل شما در یاد ها ماندگار شود.

انتخاب چادر یا مانتو

اگر بین استفاده یا عدم استفاده از چادر مردد هستید و گاهی چادر سر میکنید و گاهی با مانتو در موقعیت های مختلف ظاهر میشوید وقت آن رسیده که تصمیم خود را بگیرید و پوشش مناسب خود را انتخاب کنید.

اگر چادر را به عنوان پوشش خود انتخاب کرده اید ،به انتخاب و تصمیم خود پایبند باشید. تغییر پیاپی نوع پوشش (یکبار با چادر یکبار بدون چادر) تاثیر مطلوبی در ذهن دیگران به جای میگذارد و نشان از شک و تردید و عدم اطمینان شما به انتخابتان دارد.

ساده بپوشید

ساده بپوشید. تعداد زیادی از خانمها، حجاب را ساده و بدون زرق و برق میپوشند کـه روش بسیار خوبی هم بنظر می‌آید. این روش هر چقدر کـه تکرار شود، برای انتخاب هاي خود بـه نتیجه مناسب تری خواهید رسید.

اگر بتوانید از المان هاي زیبایی در برخی نواحی دیگر استفاده کنید، ساده پوشی می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. رنگ ها را بشناسید و هوشمندانه انتخاب کنید. ما به شما کمک میکنیم تا به کمک رنگ ها لباس های خود را ست کنید.

رنگ و طرح به استایل خود اضافه کنید

اگر دوست دارید پوشش شادی داشته یاشید تا جاییکه میتوانید، سعی کنید رنگ  و طرح رابه استایل خود بیافزایید. اگر می‌خواهید با حجاب و شیک باشید و نمیدانید چـه کار کنید، استفاده از رنگ و طرح رابه شـما پیشنهاد می‌کنیم.

شـما میتوانید یک پیراهن بلند گلدار بپوشید و آن را با روسری های ساده ست کنید یا بالعکس. اینکار میتواند روح تازه اي را در استایل شـما می دمد و آنرا زنده کند.

شال و روسری خود را متفاوت ببندید

در بسایت ای مختلف و شبکه های مجازی میتوانید مدل های بدیع و زیبای سرکردن شال یا روسری را ببیننید .کافی است عنوان “آموزش گره زدن شال و روسری ” را سرچ کنید. با دو الی سه بار تمرین میتوانید روسری های خود را به اشکال زیبا ببندید و از تکرار روش های عادی گذشته اجتناب کنید و با حجاب و شیک باشید.

از اکسسوری حجاب مناسب استفاده کنید

اگر مانتوی شما آستین کوتاه است یا یقه ی آن باز است جای نگرانی نیست. شما میتوانید با انتخاب اکسسوری حجاب مناسب این تهدید را تبدیل به فرصت کنید. امروزه ست ساق دست و یقه حجاب شومیزی در رنگ ها و طرح های چشمگیر  تولید میشوند و استفاده از اکسسوری حجاب جذب و چسبان که در گذشته رایج بود توصیه نمیشود.

 

ست-یقه-ایستاده-و-ساق-دست-طرح-شاپرک-1یقه حجاب کرپ

 

از حجاب سر مناسب استفاده کنید

روسری کرپ حریر

روسری های کرپ حریر گزینه های مناسبی برای یک استایل شیک است.این روسری ها دیر چروک میشوند بنابراین زیبایی خود را حفظ میکنند. یک گیره ی روسری شیک تهیه کنید و روسری کرپ حریر خود را روی سر فیکس کنید.

هدشال

اگر طرفدار شال هستید و به دنبال حجابی هستید که به راحتی روی سر فیکس شود ، ما به شما هدشال را توصیف میکنیم.اگر میخواهید بدانید هدشال چیست روی این لینک کلیک کنید.

روسری نخی

برای استفاده ی روزمره روسری های نخی میتوانند گزینه ی مناسبی باشند. روسری های نخی در قواره های متفاوت قابل سفارش هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *